Meme Küçültme

Ankara'da göğüs meme estetiği merkezi ile meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme, meme eşitsizliği sorunları, meme başı problemleri, erkek meme küçültme ve meme kanseri sonrası meme estetiği ameliyatı olabilirsiniz.
Vücudunuza Yakışan Bir Göğüs Estetiği Vücudunuza Yakışan Bir Göğüs Estetiği Vücudunuza Yakışan Bir Göğüs Estetiği Vücudunuza Yakışan Bir Göğüs Estetiği Vücudunuza Yakışan Bir Göğüs Estetiği

Meme Küçültme

Dolgun, iri, estetik olarak daha güzel görünümlü memelere sahip olmak her kadının hayalidir. Ancak memelerin normalden çok büyük ve ağır olması, kişinin estetik görüntüsünü bozmasının yanı sıra boyun, sırt ve omuz ağrılarına, normal dik duruş pozisyonunun bozulmasına, memelerin karın cildi ile temas eden alt yüzeylerinde pişik ve mantar enfeksiyonları oluşmasına, sütyen askılarının omuz üzerinde derin izler bırakmasına sebep olabilir. Büyük ve sarkık memelerin yol açtığı bu tür problemlerden göğüs küçültme ameliyatları ile kurtulmak mümkündür.

Meme küçültme ameliyatında fazla cilt, yağ ve meme dokusu çıkarılır. Memeler daha ideal boyuta, daha hafif ve daha dik hale gelir. Aynı işlem sırasında meme başı etrafındaki koyu renkli deri halkasının çapı da küçültülür ve meme başı normal pozisyonuna yükseltilir. Amaç kadına daha küçük, daha güzel görünümlü ve vücuduyla orantılı memeler kazandırmaktır.

Meme küçültme ameliyatı genel anestezi ya da sedasyon ile desteklenmiş lokal anestezi altında yapılabilir. Ortalama ameliyat süresi yapılacak girişimle orantılı olarak 3-4 saat sürer.

Çoğu zaman bir gün hastanede kalmak yeterlidir. Hasta öncelikle operasyon öncesi tam bir muayene edilir. Muayenede meme başı pozisyonu, meme boyutu, meme sarkıklığı ve meme yapısı değerlendirilir. Muayene seçilecek ameliyat yöntemi hakkında yönlendirici olur. Ayrıca ameliyat öncesi mutlaka kontrol amaçlı mamogram ya da meme USG ile meme dokusunu değerlendirmek faydalı olacaktır.

Meme küçültme ameliyatı birkaç değişik teknikle yapılabilir. Bu tekniklerin çoğunda ters T şeklinde bir iz kalır. Bu iz erken dönemde bazen oldukça belirgin olabilir. Yara iyileşmesi tamamlanınca izler belli belirsiz bir hal alacaktır. Doktorunuzla ameliyat sonrası kalabilecek izler hakkında önceden konuşmanız faydalı olabilir. Vertikal teknik meme başından aşağı dikey bir minumum iz bıraktığı için uygun vakalarda tercih edilebilir. Bu sayede az bir iz ile ağır bir yükten kurtularak, güzel görünümlü ve normal boyutta memelere sahip olmak mümkün olabilir. Ancak çok büyük memelerde ters T şeklinde iz bırakan yöntemleri uygulamak gerekmektedir.

Ameliyat sonrası ağrı basit ağrı kesicilerle kolaylıkla kontrol edilebilir ve ağrı bir kaç gün içinde geçer. Operasyonda birkaç gün kalacak drenler konulur. Dikişlerin çoğu eriyen dikişlerdir, alınması gerekmez. Kalan birkaç dikiş 10 gün sonra alınır. Kişi 3-7 gün sonra işine dönebilir.

Estetik olarak daha güzel görünümlü göğüs oluşturmak mümkündür.

Ankara Güğüs Meme Estetiği

Meme Büyültme
Meme Büyültme

Meme büyültme ameliyatı en yaygın uygulanan cerrahi ...

Meme Küçültme
Meme Küçültme

Dolgun, iri, estetik olarak daha güzel görünümlü memelere ...

PRP Destekli Meme Dikleştirme
Meme Dikleştirme

Kanın temel hücreleri alyuvar, akyuvar, ve pıhtılaşma hücresi olmak üzere

Meme Eşitsizliği
Meme Eşitsizliği

Kadınların hemen hemen tamamında her iki meme eşit değildir...

Meme Başı Problemleri
Meme Başı Problemleri

Meme başında şekil bozuklukları aslında oldukça sık...

Erkeklerde Meme Küçültme
Erkeklerde Meme Küçültme

Jinekomasti erkek meme bezinin büyümesidir...

Meme Kanseri Sonra Meme Estetiği
Meme Kanseri Sonra Meme Estetiği

Meme kanseri kadınları tehdit eden çok ciddi bir ...


Estetik Cerrahi

Ankara Saç Ekimi, Fue Saç Ekimi, Saç dökümesi ve Saç Ekimi Merkezleri | Yrd. Doç. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU

Ankara Saç Ekimi | www.eurosacekimi.com

Ankara Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Meme Estetiği, Vucüt Estetiği, Dolgu, Botox, Karın Germe, Yüz gençleştirme

Ankara Estetik Cerrahi | www.estetikcerrahim.com

Ankara Meme Estetiği; Meme Büyültme, Meme Küçültme, Meme Dikleştirme, Meme Eşitsizliği, Kanser Sonrası Meme Estetiği

Ankara Meme Estetiği | www.ankaramemeestetigi.net